Duyurular - Mezopotamya İlkokulu

Duyurular

Kurum Standartları Öğrenci Ve Veli Girişleri

 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılında resmi okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul ve ortaokulların değerlendirilmesini sağlayacak. Veliler, öğrenciler ve öğretmenler internet üzerinden okulları değerlendireceklerdir.  

Devamı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Yayınlandı

İşte yeni eğitim takvimi ve tatil tarihleri: • 18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatili yapılacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) • 25 Kasım’dan 17 Ocak’a kadar birinci dönem devam edecek. • Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) • İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak. • 06 – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) • 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şunları söyledi:  Hedefimiz, 180 iş günü olan çalışma günlerinin verimliğini artırmak. Dünyanın en uzun yaz tatili yapan ülkelerden biriyiz. 13 haftalık yaz tatilinin 2 haftası nisan ve kasım aylarında yapılacak ara tatil olacak. Yaz tatili 11 haftaya inecek. Ara tatillerde çocuklara dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı veriliyor. Ara tatillerde, 1 haftalık sürenin, sadece tatil olmaması ve çocukların bazı çalışmalara katılması da hedefleniyor. Her ana tatilin ana bir teması olacak ve çalışmalar bu temalar üzerinden yapılacak. Öğrencilerin tatilde olduğu ara dönemler, öğretmen ve okulların kurumsal işleyişe yönelik ara değerlendirmelerle gerekli iyileştirmeleri yapabilmeleri için de bir fırsat olacak. Ara tatillerde veli toplantıları, zümre toplantıları, mesleki gelişim çalışmaları, kişisel ve sosyal gelişim etkinlikleri, okullarınfiziki yenilenmeleri yapılacak. Bunun yanı sıra bir ana tema başlığında; bilim, kültür, sanat ve spor alanında etkinliklerplanlanacak. Çocukların ara tatillerde huzurevleri ziyaretleri, yardımlaşma faaliyetleri, aile ziyaretleri, okul kulüp çalışmaları gibi toplumsal fayda çalışmaları yapmalarına imkân tanınacak.

Devamı

İlk defa ve yeniden yönetici atama takvimi

Devamı

Okulumuzda Bulunan Ağaçların Bakımı Yapıldı

Devamı

Bakan Selçuk´tan Velilerimize Mektup Var

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK´ un Engelliler Haftası münasebetiyle velilerimize mektubu

Devamı

İYEP Değerlendirme ve İzleme Anketi

Anketin adresihttps://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?2186

Devamı

2019 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu Güncellenmiştir

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru Ve Uygulama Kılavuzu

Devamı

MEB´den 2019/5 Genelge

Devamı

İYİ Kİ VARSIN !

Bakanımız Ziya Selçuk´tan Velilerimize mektup var aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Devamı